Karaköy Çorba Evi – Tarihi Semtin Çorbacısı

Efendim İstanbulluların bildiği üzere son senelerde Karaköy etrafındaki mekanlar oldukça revaçta. Kafeler, eğlence mekanları vs. Tabi insan kafelerde oturup sürekli tosttu, hamburgerdi felan yiyemiyor efendim.Sıcak bişeyler içmekte istiyor. Ahhh bir mercimek çorbası olsa da içsek, ya da ezogelin, etli düğün çorbası ! hani nerede tavuk suyu ? İşkembe,kara lahana,mısır,bal kabağı, kelle paça ! daha sayayım mı ? 🙂 yok yok tamam bir fotoğraf la tüm Karaköy Çorba Evi ‘nin tüm listesini önünüze seriyorum.

Karaköy Çorba Evi

“Gel abicim gel ablacım ne ararsan burada” die bağırasım gelmişti bu listeyi ilk gördüğümde 🙂

Hikaye 2011 yılında başlıyor aslında. 2 Katlı olan mekanın sahipleri bu yıllarda sulu yemekler üzerine hizmet veren dükkanı daha sonra çevredeki potansiyel değişim sebebi ile 2014 yılında sadece çorba servisi verecek şekilde restore etmişler. İyi de yapmışlar. Her gün yirmi çeşit çorbayı hazırlayıp sıcak sıcak servis ediyorlar. Bu rakam mevsimine göre artış gösterebiliyor.

Karaköy Çorba Evi

Şahsen benim evime yakın olması ve Karaköy çevresindeki mekanlarda arkadaşlarımla muhabbet ortamımızın bulunması sebebi ile de son zamanlarda sıkça gitmeye başladığım mekanlar arasında da yer alıyor kendileri. Fotoğrafların bazılarının gece bazılarının gündüz çekilmiş olmasının sebebi de bu yüzden 🙂

Ben kafama koydum listedeki tüm çorbaları denemeyi düşünüyorum.

Velhasılkelam, yeni tatlar denemek istiyorsanız (Yüksük ve etli düğün çorbasını ben ilk defa içtim ve beğendim) ve yolunuz Karaköy taraflarına düşerse size de bu mekanı tavsiye ederim efendim. Karnım çok aç, çorba beni kesmez üzerine başka yemekte yiyeceğim diyorsanız eğer, az da olsa çorbanızı burada için sonrasına sonra bakarsınız derim.

Şimdiden afiyet olsun.

Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa Mahallesi, Mumhane Cd. No:35, Karaköy/Beyoğlu/İstanbul Telefon: 0212 245 00 68 İnternet Sitesi : Tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik Korunuyor !!