Sultanahmet Tarihi Köfteci – (Halkın Köftecisi)

İstanbul Sultanahmet deyince akla herhalde önce tarihi mekanlar sonra da köfteciler gelir. Tarihi köfteci de bu mekanlardan biri.

Hikayesi 1920 yılında “Köfteci Dükkanı” olarak başlıyor ve günümüzde Sultanahmet Tarihi Köfteci olarak devam ediyor.

Beyazıt’a yeni dükkan açan bir arkadaşımın yanına hayırlı olsun demek için gittiğimde tanıştım bu mekanla. Hayırlı olsun diledik, dükkanı kapattık karnımız aç ne yesek diye Sultanahmet meydanına doğru yürürken, arkadaşımın “Sultanahmet’e gelmişken köfte yemeden olmaz, gel sana güzel bir köfte yedireyim” demesi ile rotamızı Tarihi Köfteci’ye (Halkın Köftecisi) çevirmemiz bir oldu.

Konum olarak Sultanahmet tramvay durağının hemen karşısında yer alıyor. İki katlı güzel bir dükkan. Biz Cumartesi saat 15:00 sıralarında gittik iki kattı da doluydu.

Geçtik masamıza, piyaz ve köftelerimizi söyledik.

Önce piyaz geldi. Karnımız aç olunca nefes almadan bitirdik piyazları.

Ardından dükkana adını vermiş meşhur köftelerimiz geldi. Sıcak sıcak…Tabak masaya koyuldu tam fotoğrafını çekecektim ki, garsonlardan biri “acı sos ister misiniz?” diye sorunca “demek servis dedikleri şey böyle oluyor demek ki” dedim içimden… ver abicim verrrr acısından da verrr… açım açççç :)))

1 porsiyon : 6 köfte – 2 biber turşusu ve isteğe bağlı acı sostan oluşuyor. Köfteler sulu sulu. Her ısırıkta aşk yaşadığım doğrudur. Bitmesini istemezsiniz ama bir çırpıda geçer ya zaman… bizim hikayemiz de böyle güzeldi ama çabuk bitti. 🙁 Bir buçuk porsiyon mu söyleseydim acaba dediğim zamanlardan birini yaşadım 😀

Ben Bilmiyordum, Siz Bilin ki ;

Helvası da meşhurmuş ve gelenlerin köfteden sonra özellikle irmik helvası yenesi tavsiye ediliyormuş. Ben maalesef ki bu bilgiyi çok sonra öğrendim. Ama bir daha gittiğimde muhakkak deneyeceğim.

Sizin aklınızda olsun ve irmik helvasını muhakkak deneyin. Daha sonrasında aşağıda ki bölümden köfte ve helva ile alakalı yorumlarınızı bekliyor olacağım. Zaman ayırıp yorum yaparsanız sevinirim.

Velhasıl kelam, yolunuz Sultanahmet’e düşerse, canınız köfte çekerse tavsiyemdir Sultanahmet Tarihi Köfteci (Halkın Köftecisi) uğramanız gereken mekanlardan biri.

Eylül 2019 Menüsü ve Fiyatları İçin Tıklayın

Şimdiden Afiyet Olsun

Adres :  Divanyolu Caddesi No: 26 Sultanahmet İstanbul Telefon : 0212 522 97 85 İnternet Sitesi : Tıklayın

Sultanahmet Tarihi Köfteci – (Halkın Köftecisi)” için 2 yorum

 • 8 Aralık 2019 tarihinde, saat 14:39
  Permalink

  İlk ve son gidişim… HER şeyden önce müşteri memnuniyeti sıfır.. Eğer Bi şekilde yolunuz düşerse garsonlardan Bi şey istemeye kalkmayın…pişman olursunuz… Köfteyi çiğ seviyorsanız ozaman sizin için sıkıntı olmaz sanırımm
  Yada mangalınızı yanınızda götürün… En azından pişirerek yersiniz.. Birde ekmeğinizi tuzunuzu yanınızda bulundurun… Çünkü lazım olacak…
  Birde yemeğinizi bitirdiğinde çay isterseniz. Garsonlardan istemeyin patrondan isteyin… Belki gelme ihtimali olabilir… Yani daha nediyeyim…

  Yanıtla
  • 8 Aralık 2019 tarihinde, saat 21:55
   Permalink

   Bir insanın başına gelebilecek tüm aksilikleri yaşamışsınız. Buna gerçekten çok üzüldüm. Bir mekan çok fazla talep görüyorsa maalesef ki böyle aksaklıklar hepimizin başına gelebiliyor. Umarım ilgili kişiler yorumunuzu görür ve bu aksiliklere en kısa sürede çözüm üretirler.

   Siteme gösterdiğiniz ilgi ve değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim.

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik Korunuyor !!